All Meet RESULTS
Masters Swimming NSW Long Course Championships Results
17th MARCH 2012
Event: 4 200 Individual Medley
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:39.94
Kate Lewis
F
24
NCT
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:40.63
Jennifer White
F
28
NWY
2
9
02:41.81
Melanie Speet
F
28
NNS
3
8
02:53.43
Helen Wallace
F
29
NSP
4
7
03:05.08
Alison Sakurovs
F
27
NMR
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:03.02
Jade Mifsud
F
34
NWY
2
9
03:04.59
Atsuko McGowan
F
33
NTN
3
8
04:09.30
Cassie Anderson
F
32
NBT
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:39.87
Isla Hale
F
35
NNS
2
9
03:03.46
Rebecca Randazzo
F
36
NSA
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:54.36
Christina Echols
F
42
NNS
2
9
02:55.25
Peta Opperman
F
41
NSA
3
8
03:09.64
Caroline Makin
F
44
NTN
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:42.56
Pamela Nix
F
45
NNB
2
9
03:05.59
Patricia Appleby
F
49
NWG
3
8
03:26.48
Katherine Ahern
F
49
NML
4
7
03:26.93
Carolyn Opie
F
47
NSP
5
6
03:34.35
Marcelle Smith
F
46
NCL
6
5
03:44.72
Anne Hoolahan
F
49
NCL
7
4
04:21.41
Susan Eadie
F
49
NCT
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:06.23
Pam Martin
F
53
NWY
2
9
04:01.19
Linda Buckley
F
54
NSP
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:10.77
Kathryn Dobson
F
55
NBM
2
9
03:37.03
Carol Mitchell
F
58
NML
3
8
04:11.12
Lynne Matthias
F
55
NWL
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:26.10
Jan Taylor
F
60
NNS
2
9
03:29.94
Ann Campbell
F
63
NNC
3
8
03:34.55
Dawn Gledhill
F
62
NML
4
7
03:52.15
Lynn Healey
F
62
NOF
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:16.02
Clary Munns
F
68
NBT
2
9
04:12.61
Anita Saviane
F
69
NCS
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:23.45
Val Lynch
F
72
NSG
2
9
04:33.34
Kay Burton
F
73
NBM
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:19.15
Gwen Strong
F
81
NPN
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:43.74
Steven Nguyen
M
22
NMR
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:25.69
Jon Piesnik
M
29
NNC
2
9
02:47.68
Richard Burchfield
M
26
NSP
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:25.73
Stewart Gough
M
36
NBT
2
9
02:39.57
Colin Hannah
M
36
NNS
3
8
03:30.18
Brendan Foley
M
38
NWG
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:32.27
Andre Martin
M
41
NCP
2
9
03:43.47
Stephen White
M
43
NCS
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:34.87
Craig Magnusson
M
47
NHS
2
9
02:44.54
Darren Fraser
M
45
NPN
3
8
02:49.42
John Murray
M
46
NOP
4
7
02:50.48
Stephen Hawkins
M
47
NWG
5
6
02:56.37
Paul Murray
M
45
NNC
6
5
03:00.47
Ian Wilson
M
47
NMR
7
4
03:35.52
Andrew McCrindell
M
49
NRY
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:32.26
Stuart Meares
M
51
NWG
2
9
02:47.61
Tony Tooher
M
50
NWG
3
8
02:48.10
John de Vries
M
54
NNS
4
7
03:18.15
William Watkins
M
50
NSP
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:56.24
Mark Patterson
M
55
NSP
2
9
03:07.61
Keith Bourdon
M
55
NWG
3
8
03:09.68
Owen Sinden
M
57
NCT
4
7
03:12.26
Kim Beazley
M
58
NSG
5
6
03:12.74
Gordon Muir
M
56
NSA
6
5
03:15.55
Gregory Olsen
M
56
NCS
7
4
03:52.86
Peter Robinson
M
56
NHS
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:50.01
Stuart Ellicott
M
60
NHS
2
9
03:05.03
Stephen Lamy
M
63
NML
3
8
03:56.84
Lindsay Brice
M
61
NML
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:08.36
Paul Wyatt
M
66
NCR
2
9
03:21.06
Ian Hampton
M
66
NTN
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:26.13
Gary Nicholls
M
72
NCR
2
9
03:37.27
David Ross
M
71
NWG
3
8
04:10.81
James Reynolds
M
72
NWG
0
04:11.17
Brian Davis
M
71
QMM
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:10.99
Colin Cliff
M
77
NWS
2
9
05:36.79
Malcolm Heath
M
77
NWS
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:38.65
Bill Walker
M
83
NNC